Ragyogj Te ősszel a napsugarak helyett!
Ebben a szomorkás őszi időben mindenki igényel egy kis kényeztetést. Igaz, hogy nem süt a nap, de ez egy remek alkalom arra, hogy olyan kezeléseken vegyél részt, amik úgynevezett “fényérzékeny” kezelések.
Habár manapság a csapból is az folyik, hogy télen-nyáron használj fényvédő krémet, ezeknél a kezeléseknél a nyári erős UV-fényben az sem lenne elegendő védelem, hogy megóvjon a nem kívánt mellékhatásoktól.
Az úgynevezett bőrmegújító kezelések segítenek a fiatalosabb, szebb arcszín helyreállításában azáltal, hogy eltávolítják a bőr legsérültebb felső rétegeit, így “felfedik” az egészségesebb külsejű bőrt, és ösztönzik az új, egészséges bőrsejtek növekedését.
Jelenleg szó szerint több száz különböző bőrmegújító kezelés érhető el, nehéz választani a széles palettáról. Alapvetően a legtöbb ilyen technológia mind kiváló a maga nemében, azonban a legfontosabb összetevő mindig az, hogy aki a beavatkozást végzi, megfelelően képzett szakember legyen és a te egyéni bőrproblémáidnak megfelelő kozmetikai eljárást javasolja. Például egy kémiai hámlasztást vagy ablatív lézeres kezelést nem végezhet kozmetikus, csak bőrgyógyász, és bizonyos bőrproblémák fennállása esetén kimondottan ellenjavallt ezen kezelések végzése.
Lássuk, milyen népszerű, látványos eredményekkel kecsegtető eljárásokat vehetnél igénybe idén ősszel!
1. Otthoni lehetőségek
Napjainkban az otthoni bőrápolásban olyan hatóanyagok jelentek meg, amelyeket korábban csak kozmetikákban, bőrgyógyászatokon használtak. Persze ezek a hatóanyagok általában még mindig kisebb koncentrációban tartalmazzák a hatóanyagokat, mint a professzionális kozmetikumok, mégis fontos, hogy óvatosan, megfelelő körültekintéssel alkalmazd azokat. Mindig, minden savnál végezz előbb bőrpróbát egy olyan bőrfelületen, ami nincs feltűnő helyen, és csak utána használd az adott terméket a teljes arcodon. Mindig olvasd el figyelmesen a gyártó használati utasításait, és azokat betartva járj el.
Az otthon alkalmazható savak a bőr felső rétegének hámlását idézik elő. Ennek köszönhetően, új bőrsejtek jelennek meg, amelyek a régiek helyét veszik át. A folyamat segít kiegyenlíteni a bőr tónusát, és simábbá teszi azt.
Ilyen savak például: alfa-hidroxisavak, például glikolsav, tejsav, citromsav, almasav vagy borkősav, azelainsav, kojinsav, szalicil sav, C-vitamin (l-aszkorbinsav formájában).
Ha ilyen krémeket, géleket vagy szérumokat használsz, feltétlenül informáld erről kozmetikusodat vagy bőrgyógyászodat, mielőtt bármilyen kezelésen veszel részt.
2. Kémiai hámlasztás
A hatást úgy érik el, hogy a kezelés során egy kémiai oldatot alkalmaznak, amely a bőr felső rétegeinek lehámlását okozza. Ezt hívják kémiai peelingnek vagy hámlasztásnak. Ezt a beavatkozást bőrgyógyász végzi. A kezelés során az oldatot felviszik a bőrre, majd egy bizonyos ideig hatni hagyják. A kezelést követő napokban az érintett bőrrétegek fokozatosan hámlanak le, fiatalosabb, üdébb arcbőrt eredményezvel.
Milyen problémákon segít a kémiai hámlasztás?
Csökkenti a hiperpigmentációt, azaz a különféle pigmentfoltokat, aknékból és más sérülésekből (esetleg műtétből visszamaradt hegeket).
Finomítja a kisebb ráncokat, vonalakat.
Feszesíti és tonizálja a bőrt, élénkíti az arcszínt.
Sima finom vonalak és ráncok a bőr felületén
A kezeléstől függően létezik felszínes, középmély és mély hámlasztás, ami arra utal, hogy hány bőrréteget távolítanak el. A felszínes kémiai hámlasztás az epidermiszbe jut (a bőr legfelső rétege), és enyhébb savoldatot használ, például glikolsavat, alfa-hidroxisavat (AHA), szalicilsavat, gyümölcsenzimeket vagy alacsony koncentrációjú triklór-ecetsavat (TCA).
A középmély hámlasztás mélyebbre jut, akár a dermisbe, és ajánlott az öregedés hangsúlyosabb jelei esetén, például a mélyebb ráncok és a kiterjedt napkárosodások, illetve a súlyos pattanások hegeinek kezelésére. Ilyenek például az erősebb TCA (triklór-ecetsav) hámlasztások. Ennél a kezelésnél már szükség lehet esetleg helyi érzéstelenítésre, és mivel a hámlás feltűnő, ajánlott otthon tartózkodni, míg lezajlik a folyamat.
A kémiai hámlasztást követő kezdeti gyógyulási időszak után azonnal észrevehető néhány javulás: fényesebb, feszesebb érzésű és egyenletesebb bőrszín. A legtöbb esetben egy kezelés nem elég a végső eredményhez, hanem kúra-szerűen ismételni kell.
3. CO2, avagy frakcionált lézer
Kétféle lézer létezik: ablatív és nem ablatív. Az ablatív lézerek a legintenzívebbek, ezek alkalmazásakor a felső bőrréteget eltávolítják. A nem ablatív eljárások, mint a CO2, más néven frakcionált lézerkezelés a dermist (a bőr mélyebb rétegét) célozzák meg. Hatására a bőrben lévő kollagént és rugalmas rostokat tartalmazó sejtek újra aktivizálódnak és fokozott termelésbe kezdenek.
A CO2 lézer képes a bőr teljes megújítására. Kisimítja az egyenetlen, aknés, heges bőrfelszínt, megújítja a fénykárosodott bőrt, kisimítja a mélyebb ráncokat, eltünteti a felületes, apró ráncokat, fiatalítja, feszesíti az arc, a nyak, a kéz, a dekoltázs bőrét, összehúzza a tág pórusokat.
A kezelést követően a bőrfelületen gyulladás alakul ki. Ez nem mellékhatás, hanem a terápiás hatás része. A bőr várhatóan 2-3 napig piros lesz, majd barnásvörösre változik. A bőr viszkethet, éghet. Ödéma is megjelenhet.
A gyógyulási idő alatt nem sminkelhetsz, erősen ajánlott végig otthon maradni.
4. Fotorejuvenáció IPL
Az intenzív pulzáló fény, azaz IPL, más néven fotorejuvenáció a CO2 lézerhez hasonló kezelés, mivel fényt alkalmaz a bőrproblémák, különösen a pigmentációs problémák kezelésére és az arcbőr fiatalítására. Az erősen fókuszált, egyetlen hullámhossz helyett azonban az IPL a fényhullámok széles spektrumát használja, rövid impulzusok formájában. Ez a fény kétféle módon segíti a bőrt. Először is, az IPL hullámhosszai elnyelik a bőrben a túlzott pigmentet (vörös és barna) az egyenletesebb arcszín helyreállítása érdekében. Kisebb mértékben az IPL serkenti a kollagéntermelést a bőr rugalmasságát. Az IPL egy nem ablatív kezelés (a kezelés során nem távolítják el a bőrt).
Milyen bőrproblémákat kezelhet az IPL?
Napkár, hiperpigmentáció, öregségi foltok, szeplők, vörösség és rosacea, érrendszeri elváltozások, textúrával kapcsolatos problémák, finom ráncok
Az IPL-t számos különféle néven forgalmazzák, beleértve a BBLt (széles sávú fény), és a fotorejuvenációt. Bár az egyes kezelési platformok specifikációikban némileg eltérnek, mindegyik széles hullámhosszú, intenzív pulzáló fénytechnikát alkalmaz.
5. Vivace/Infini
A hagyományos rádiófrekvenciás kezelésekkel szemben a frakcionális rádiófrekvenciás kezelés során amellett, hogy a készülék bipoláris rádiófrekvenciás energiát közvetít, és egyúttal apró mikrosérüléseket ejt a bőrön. Így a kezelés nem csak bőrfeszesítésre alkalmas, hanem bőrfiatalításra is. Az újraképződött bőr egyenletesebb felszínű, több kollagént termel, rugalmasabb, jobb tónusú. Szabályozza a faggyútermelődést, azaz javítja az aknés és sebhorrhoeás bőr állapotát is.
A kezelés után azonnal vissza lehet térni a mindennapos tevékenységekhez.
Hatása látványos, de csak 4-6 hónap alatt alakul ki teljesen, és éveken át kitart.
A felsorolt kezelések közül az egyetlen, ami akár nyáron is végezhető, azonban látványos bőrmegújító hatása miatt feltétlenül meg kell említeni itt is.
Lepd meg magad új bőrrel, ennél jobb ajándékot el sem lehet képzelni ;)
Ha bármelyik beavatkozásról van már tapasztalatod, kérjük írj róla beszámolót (naplót), hogy segítsd közösségünk tagjait információkkal!
Szívesen beszélgetnél a témáról egy ZÁRT, NŐI Facebook csevegő csoportban? Megteheted: ITT
A Sebészem.hu FB csoportját pedig ITT találod. Facebook oldalunkat ITT , Instagram profilunkat pedig EZEN a linken éred el.