Magyarország összes plasztikai és esztétikai beavatkozása

Kezelések

Böngéssz 220 kezelés-leírás között!

1.lépés:
Válassz egy területet!

Arcfeltöltés Arcfeltöltés

Arcfeltöltés

Ránctalanítás Ránctalanítás

Ránctalanítás

Bőrgyógyászat Bőrgyógyászat

Bőrgyógyászat

Lézeres kezelésekLézeres kezelések

Lézeres kezelések

Rádiófrekvenciás kezelések Rádiófrekvenciás kezelések

Rádiófrekvenciás kezelések

Arcplasztika Arcplasztika

Arcplasztika

Mell Mell

Mell

Testkezelés Testkezelés

Testkezelés

Testplasztika Testplasztika

Testplasztika

Zsírbontás Zsírbontás

Zsírbontás

Intim területIntim terület

Intim terület

HajgyógyászatHajgyógyászat

Hajgyógyászat

Fogászat Fogászat

Fogászat

Kereso Kereso

Kezelés Kereső

Kémiai Hámlasztás

Kémiai Hámlasztás

Kinek, milyen esetben javasolt a kémiai hámlasztás?

Számos különböző típusú kémiai hámlasztó létezik, amelyeket a legkülönbözőbb problémák kezelésére terveztek, így tulajdonképpen bárki számára ajánlható egy hámlasztás, ami bőrtípusának megfelelő. 

Milyen esetben nem ajánlott?

Az érzékeny bőrű vagy sötét arcszínű embereknek általában kerülniük kell a mélyebb, intenzívebb hámlasztást, mivel égési sérüléseket, hegeket vagy hiperpigmentációt szenvedhetnek

Terhesség és szoptatás alatt kerülendő.

Az esztétikai beavatkozás menete:

A napi bőrápolási rutinunk első és legfontosabb része a bőrünk tisztítása és ápolása.  A kémiai hámlasztás a legjobb módszer arra, hogy a sérült és elhalt felső réteget eltávolítsuk, és ezáltal csillogóbbá és egészségesebbé varázsoljuk bőrünket. Ez az eljárás az arcbőrön, nyakon és kezeken is végezhető.

A kémiai hámlasztás különböző bőrproblémákra jelent megoldást. Többek között aknéra, hegekre, májfoltra, szarkalábakra és apróbb ráncokra, napkárosodott bőrre és öregségi foltokra. Többféle mélyhámlasztási módszer is elérhető a hazai piacon, ezért érdemes időt szánni rá, hogy megtaláljuk a nekünk megfelelőt.

Általánosságban elmondható, hogy a kémiai hámlasztás hámlasztja a bőrt azáltal, hogy feloldja a régi bőrsejtek közötti kötéseket, lehetővé téve számukra a hámlást. Ez utat enged a friss, új sejteknek, és az egészséges növekedés ösztönzésével segíti a bőr megvastagodását.

A kémiai hámlás mértéke a felhasznált sav típusától és koncentrációjától függ, de a kémiai hámlasztás általában három fő kategóriába sorolható: felszíni, közepes és mély.

Felszínes hámlasztás

Jellemzően alacsony erősségű tejsav-, szalicilsav- és / vagy glikolsavval - a pórusok megtisztításához, a bőr simításához és a ragyogáshoz. A felszínes hámlasztás az aktív pattanásokat is képes kezelni. 

Középmély hámlasztás

Ezek a hámlasztások mind az epidermist (a bőr felszíni rétegét), mind az alapul szolgáló dermis felső rétegeit érintik, a pigmenthiányosságok, pattanáshegek és mérsékelt napkárosodások, köztük a mélyebb ráncok kezelésére kiválóan alkalmasak. A TCA-t, a Jessner-oldatot és a glikolsav magasabb koncentrációjú oldatát gyakran használják a középmély hámlasztáshoz.

Mély hámlasztás

Ezek a fenol alapú formulák behatolnak az alsó bőrrétegekbe, hogy kezeljék a súlyos napkárosodást és hegesedést (beleértve a pattanások hegeit is) és feszesebbé teszik a bőrt. A mély hámlasztás fájdalmas lehet, és általában helyi érzéstelenítéssel történik. Jóval hosszabb felépülési idővel is jár.

Előnyök:

  • A hámlasztás mélysége testreszabható bőrtípusodnak, sajátos gondjaidnak megfelelően.
  • A hámlasztás olcsóbb, mint a hasonló eredménnyel járó lézeres kezelések.
  • Ha gyorsan szeretnéd növelni a bőröd ragyogását, a felszínes hámlasztással ezt elérheted, például egy fontos esemény, vagy fotózás előtt.

Hátrányok:

  • Egyes savak kevésbé kiszámíthatók, mint mások, és nem várt reakciókat okozhatnak az érzékeny bőrön.
  • Súlyos égési sérülések vagy hegek veszélye áll fenn, ha nem megfelelő savat visznek fel a bőrödre, vagy túl sokáig hagyják rajta.

Lehetséges kockázatok, mellékhatások:

Minden hámlasztás esetén fennáll a hiperpigmentáció kialakulásának veszélye - különösen a sötét vagy különösen érzékeny bőrű embereknél. 

Amennyiben a bőröd hajlamos a pattanásokra, a kémiai hámlasztástól a bőr fellángolhat. Ha ilyesmire hajlamos vagy, szükség lehet antibiotikum alkalmazására, hogy ezt megelőzzék.

Hasonlóképpen, ha ajakherpeszre vagy hajlamos, akkor érdemes lehet vírusellenes gyógyszert szedni a hámlasztással párhuzamosan.

Felépülési idő, utókezelés:

A felszínes és középmély hámlasztás csak 2-4 napos otthoni pihenést igényel. Ezekben a napokban úgy érezheted, mintha a nap megégette volna a bőröd, valamint száraz és érzékeny lehet a bőröd. A mélyebb hámlasztások gyógyulási ideje 7-12 nap, de ezután is még hónapokig további vörösségre és hámlásra számíthatsz.

Nagyon fontos a bőr utógondozása!

Soha nem szabad leszakítani a hámló bőrt, mert heget fog hagyni.

Fontos, hogy a bőrt megfelelően hidratáld, méghozzá egy illatanyag mentes, gazdag hidratáló krémmel. Ha a bőröd kiszárad, és megreped, hegesedhet.

Fontos a magas faktorú fényvédő krém használata.

5-7 napig kerülendő a megerőltető testmozgás, mivel a fokozott izzadás nem kedvez a hámló bőr gyógyulásának. 

Amíg a hámlás zajlik, nem ajánlott smink alkalmazása, mivel azzal baktériumok juthatnak a bőrre, ami irritálja, gyullasztja azt.

Tartóssága: 

Változó. Pár hónaptól akár 10 évig is.

 

Kategória

Ránctalanítás

Beavatkozás típusa

Nem műtéti

Érzéstelenítés típusa

Nem igényel, esetleg helyi érzéstelenítés

TAJ kártyával ingyenesen végezhető:

Nem

 

Te már átestél ezen a beavatkozáson? Kérjük, hogy írj róla anonim beszámolót, hogy segítsd közösségünket tapasztalataid megosztásával! Napló írásához kattints ERRE a linkre.

Beavatkozás előtt állsz és a döntés előtt szívesen elolvasnád mások tapasztalatait? Nézd meg a NAPLÓKAT

Orvost keresel? Nálunk megtalálod a megfelelő szakembert!

Dr. Powell Miriam

Fogorvos

Dr. Csuha Lajos

Plasztikai sebész

Dr. Kelemen Ottó

Plasztikai sebész

Dr. Varju Gábor

Bőrgyógyász

Dr. Rafael Zeed

Fogorvos

Dr. Sas Andrea

Bőrgyógyász

Dr. Jánky György

Plasztikai sebész

Dr. Kovács András

Plasztikai sebész

Dr. Pór Ferenc

Plasztikai sebész

Dr. Kassai Enikő

Nőgyógyász