Magyarország összes plasztikai és esztétikai beavatkozása

Kezelések

Böngéssz 220 kezelés-leírás között!

1.lépés:
Válassz egy területet!

Arcfeltöltés Arcfeltöltés

Arcfeltöltés

Ránctalanítás Ránctalanítás

Ránctalanítás

Bőrgyógyászat Bőrgyógyászat

Bőrgyógyászat

Lézeres kezelésekLézeres kezelések

Lézeres kezelések

Rádiófrekvenciás kezelések Rádiófrekvenciás kezelések

Rádiófrekvenciás kezelések

Arcplasztika Arcplasztika

Arcplasztika

Mell Mell

Mell

Testkezelés Testkezelés

Testkezelés

Testplasztika Testplasztika

Testplasztika

Zsírbontás Zsírbontás

Zsírbontás

Intim területIntim terület

Intim terület

HajgyógyászatHajgyógyászat

Hajgyógyászat

Fogászat Fogászat

Fogászat

Kereso Kereso

Kezelés Kereső

Elektrolízises Szőrtelenítés

Mi az elektrolízises szőrtelenítés?

Az elektrolízises szőrtelenítés olyan kezelés, amely hő- vagy kémiai energiát használ a szőrtüsző növekedési sejtjeinek biztonságos és tartós elpusztításához. Az elektrolízises készülékek rövid elektromos hullámot küldenek a tüszőbe helyezett nagyon finom tűszondán keresztül annak károsítása és kiírása érdekében. 

A kezelés a testen szinte bárhol eltávolíthatja a nem kívánt szőrzetet, bár a népszerű helyek közé tartoznak a szemöldök, az áll, a felső ajak, a bikini vonal, a hónalj és a hát.

Mik az elektrolízis előnyei és hátrányai?

Előnyök

  • A kezelés lelassítja vagy leállítja a szőr növekedését, csökkentve a borotválkozás, gyantázás vagy szőrtelenítők használatának szükségességét. Ez segít a begyulladt szőrtüszők, benőtt szőrszálak okozta gondok kiküszöbölésében is.
  • Az eredmények állandóak, ellentétben más szőrtelenítési módszerekkel.
  • Olcsóbb, mint a lézeres szőrtelenítés.
  • Az elektrolízises szőrtelenítés minden bőrszín és szőrszín esetén alkalmas.

Hátrányok

  • Több mint egy tucat kezelésre lehet szükség a célok eléréséhez, mivel az összes tüsző nem kezelhető egyszerre. 
  • Néhányan   kellemetlen kezelésnek találják. 
  • Gyorsabb (bár ideiglenes) megoldások vannak a szőrtelenítésre, ha időbeli korlátok vannak.
  • Azok, akiknek nagy mennyiségű szőrük van, nem alkalmasak a kezelésre.

Ki jó jelölt az eljárásra?

A férfiak és a nők egyaránt jó jelöltek erre az eljárásra, különösen, ha kis területeket akarnak kezelni. 

Az elektrolízis különösen előnyös lehet azok számára, akiknek a bőr tónusa és a haj színe elég hasonló ahhoz, hogy a bőr és a haj közötti pigmentáció ne legyen megkülönböztethető, ami miatt a lézerek hatástalanok vagy akár kockázatosak is.

Hogyan működik az elektrolízis?

Háromféle elektrolízis szőrtelenítés létezik: galván, termolízis és keverék, amely egyesíti az előző kettőt. Mind a galván, mind a termolízis kezelés elektromos áramokat használ, de mindegyik mást  használ, hogy más reakciót hozzon létre a tüszőn belül. 

A galvanikus elektrolízis kémiai reakciókon alapul. Ebben a hagyományos módszerben az elektromos töltés reagál a tüszőre nátrium-hidroxidot termelve. Amikor a nátrium-hidroxid felmelegszik, elpusztítja a tüszőt és a körülötte lévő sejteket. Nagyon hatékonynak tekintik. 

A termolízis vizet használ, és rádiófrekvenciával, nem pedig elektromos árammal működik. A tű olyan nagy frekvencián továbbítja a hullámokat, hogy a tüszőt rezegtesse, ami beindítja a környező vízmolekulákat. A mozgás hőenergiát termel, amely aztán elpusztítja a tüszőt. A hőtermeléshez mikrohullámú típusú technológiát alkalmazó termolízis kevésbé hatékony a göndör szőrszálak kezelésében, de előnye, hogy sokkal-sokkal gyorsabb. Bár ez a módszer gyorsabb, általában nem olyan hatékony, mint a galván. Finomabb szálakhoz is a legalkalmasabb.

Mindkettő tartós szőrtelenítésnél nagyon fontos a kezelő személy képzettsége, tapasztalata és szakértelme. Az adott szolgáltató előnyben részesíthet egy módszert, vagy a kettő közül csak az egyiket használhatja. A konzultáció során beszéld meg, hogy melyik a számodra a legjobb!

Jobb az elektrolízis, mint a lézeres szőrtelenítés?

Az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala (FDA) mind a elektrolízis, mind a lézeres szőreltávolító eszközöket jóváhagyta a szőr biztonságos eltávolításához. Amikor a kettő közül választani kell, a bőrszín és a hajszín alapján történik a választás..

Az elektrolízis a haj minden textúráján és színén működik, mivel a tüszőt célozza meg. Ez az egyik előnye annak, ha az elektrolízist választod a lézeres szőrtelenítés helyett, amely pigment alapján célozza meg a hajat, és nem működik jól a szőke, vörös, szürke vagy fehér hajú emberek esetében. Ez a módszer valóban végleges szőrtelenítést jelent, míg a lézeres szőrtelenítés ideiglenes eredménnyel jár.

Ennek ellenére a lézerek általában hatékonyabbak és jobban tolerálhatók, különösen a test nagyobb területein. Sokkal népszerűbb lehetőség, annak ellenére, hogy csak azok számára érhetők el, akiknek viszonylagos kontrasztja van a világos bőr és a sötét haj között. 

A lokalizált növekedés, a lézeres kezelések utáni visszatérő növekedés vagy a lézerfényre érzékeny területek, például a szem körüli kezelés esetén azonban csak az elektrolízisnek van értelme.

Az elektrolízis eltávolíthatja a lézeres szőrtelenítés után megmaradt szőrt?

A lézeres szőrtelenítés jellemzően körülbelül 70% -kal csökkenti a nem kívánt szőrszálakat. Ha nem elégedett a lézeres kezelések után fennmaradó mennyiséggel, elektrolízissel megszüntetheti ezeket a szőrszálakat. 

Lehetséges, hogy a lézeres kezelés nagyobb energiával vagy más impulzusszélességgel hatékonyabb lehet, de a hiperpigmentáció, a hipopigmentáció és még a hegek kockázata is megnőhet. 

Noha több kezelésre lesz szükséged, az elektrolízis kevesebb kockázattal jár, mint az ismételt lézeres kezelések. Olyan könnyebb szálakat is megcélozhat vele, amelyeket a lézer nem képes.

Mi történik az elektrolízis során?

A kezelés előtt egy héttel hagyd abba a retinolt tartalmazó termékek használatát a szárazság és az irritáció elkerülése érdekében! Ezenkívül nem ajánlott csipesszel eltávolítani a szőrt vagy borotválkozni körülbelül két hétig a kezelés előtt, mivel a meglévő szőrszál szükséges a kezeléshez. 

A kezelendő felület nagysága és az eltávolított szőr mennyisége határozza meg a kezelés hosszát. A munkamenetek 15 perctől több mint egy óráig terjedhetnek, és akár 12 kezelésre is szükséged lehet az optimális eredmények eléréséhez. 

A szolgáltatónál a kezelő beállítja a gép beállításának erősségét a megfelelő szőrsűrűség és terület szerint, majd lecsúsztatja a tűt a tengelyen, rövid áramütést indítva. Egy apró fémtű minden tüszőbe belenyúl, és hővel, elektromossággal vagy kémiai energiával eléri, hogy elpusztítsa a növekedési sejteket. Ezután a kezelő csipesszel eltávolítja a szálat. 

Kerüld el az olyan tevékenységeket, amelyek irritálhatják a tüszőket - például túlzott izzadás, barnulás, hosszan tartó napozás és smink / testápoló alkalmazása - az első 24 órában! Egyébként a szokásos módon folytathatod a napodat.

Fáj-e az elektrolízis?

Az érzékeny területeken, például a felső ajaknál kissé kellemetlen lehet. Ha fájdalmasnak találod a kezelést, szolgáltatód helyi érzéstelenítőt alkalmazhat.

Hány kezelés szükséges az elektrolízishez?

A legtöbb ember azonnal lát némi eredményt, mert kevesebb szőr nő, de a teljes eredményekhez szükséges kezelések száma változó. Lehet, hogy már 6 kezeléssel is elégedett vagy, vagy akár 12-re is szükséged lehet.

A bárhol lévő szőr a növekedés, a stagnálás és a kilökődés ciklusán megy keresztül. Mivel ezek a ciklusok különböző szakaszokban lesznek, több kezelésre lesz szükséged. Ezenkívül a haj mennyisége, a genetika, a hormonok, a táplálkozás és az egyéni egészség is szerepet játszik abban, hogy hány kezelésre van szükséged. Ha durva- texturált hajad van,  vagy az eltávolítani kívánt szőrök vastagok, akkor több  kezelés kell.

Az elektrolízis tartós, vagy a szőr újból nő?

Jó hír, hogy az eredmények állandóak. Amint a tüsző megsérült, a szőr nem fog újra növekedni.

Figyelmeztetnünk kell azonban, hogy ez azt is jelenti, hogy a nemkívánatos eredmények is tartósak. Ha pl. a szemöldök vége túl vékony lesz, vagy nem megfelelő alakú, akkor nem lehet újra növeszteni őket, még a follikulus - stimuláló kezelésekkel, mint a Rogaine vagy Latisse sem.

További előny, hogy nincsenek többé olyan piros pontok, amik borotválkozás vagy gyantázás után a világos bőrön jelentek meg.

Melyek az elektrolízis kockázatai és lehetséges mellékhatásai?

Nagyon alacsony a szövődmények vagy a súlyos bőrirritáció kockázata, ha a kezelést engedéllyel rendelkező kezelő végzi. Általában kevés mellékhatás van, kivéve egy kis irritációt. Lehet, hogy enyhe bőrpír vagy érzékenység jelentkezik, de ennek a kezelés után néhány órán belül el kell tűnnie. 

Sötét bőrszín utáni  irritáció a barna vagy fekete foltok utáni - gyulladásos hiperpigmentáció. A bőr gyógyulásával nő a melanin termelése, és a felesleges pigment kiesik. Ezeknek a foltoknak az idő múlásával önmaguktól meg kell gyógyulniuk.

Ritkán az elektrolízis hegeket vagy narancshéjat  hagy a bőrben. Ezt a túl erős elektromos áram okozza. Egy tapasztalt szolgáltató tudja, hogyan kell a legjobban kezelni a bőrt, hogy ne sérüljön, de ezekben a ritka esetekben, kémiai hámlasztás, és orvosi - minőségű bőrápolási termékek elősegíthetik a hegek gyógyulását.

Melyek az elektrolízis alternatívái?

A lézeres szőrtelenítés - egy népszerű lehetőség - lézerrel célozza meg a bőr felszíne alatti szőrtüszőket. Bár az eredmények általában tartósak, de nem véglegesek.

Az ideiglenes eltávolítási módszerek, például gyantázás, cérnázás, csipeszelés, eltávolító krémek (szőrtelenítők) és epilátorok következetes karbantartást igényelnek. Ha valóban állandó változást szeretne, amely minden haj- és bőrtípusra és területre hatékony, az elektrolízis a legjobb megoldás.

 

Kategória

Testkezelés

Beavatkozás típusa

Nem műtéti

Érzéstelenítés típusa

Nem szükséges

TAJ kártyával ingyenesen végezhető:

Nem

 

Te már átestél ezen a beavatkozáson? Kérjük, hogy írj róla anonim beszámolót, hogy segítsd közösségünket tapasztalataid megosztásával! Napló írásához kattints ERRE a linkre.

Beavatkozás előtt állsz és a döntés előtt szívesen elolvasnád mások tapasztalatait? Nézd meg a NAPLÓKAT

Orvost keresel? Nálunk megtalálod a megfelelő szakembert!

Dr. Powell Miriam

Fogorvos

Dr. Csuha Lajos

Plasztikai sebész

Dr. Kelemen Ottó

Plasztikai sebész

Dr. Varju Gábor

Bőrgyógyász

Dr. Rafael Zeed

Fogorvos

Dr. Sas Andrea

Bőrgyógyász

Dr. Jánky György

Plasztikai sebész

Dr. Kovács András

Plasztikai sebész

Dr. Pór Ferenc

Plasztikai sebész

Dr. Kassai Enikő

Nőgyógyász