Magyarország összes plasztikai és esztétikai beavatkozása

Kezelések

Böngéssz 220 kezelés-leírás között!

1.lépés:
Válassz egy területet!

Arcfeltöltés Arcfeltöltés

Arcfeltöltés

Ránctalanítás Ránctalanítás

Ránctalanítás

Bőrgyógyászat Bőrgyógyászat

Bőrgyógyászat

Lézeres kezelésekLézeres kezelések

Lézeres kezelések

Rádiófrekvenciás kezelések Rádiófrekvenciás kezelések

Rádiófrekvenciás kezelések

Arcplasztika Arcplasztika

Arcplasztika

Mell Mell

Mell

Testkezelés Testkezelés

Testkezelés

Testplasztika Testplasztika

Testplasztika

Zsírbontás Zsírbontás

Zsírbontás

Intim területIntim terület

Intim terület

HajgyógyászatHajgyógyászat

Hajgyógyászat

Fogászat Fogászat

Fogászat

Kereso Kereso

Kezelés Kereső

Nemátalakító Műtét / Nemi Helyreállító Műtét - MTF

Nemátalakító Műtét / Nemi Helyreállító Műtét - MTF

A nemi helyreállító műtétet szokták még "nemi átalakító műtétnek", illetve "nemváltásnak" is hívni, de a helyes elnevezés a helyreállítás. Olyan orvosi beavatkozást jelent, melynek során a születéskor adott külső nemi szerveket műtéti úton az ellenkező nemnek megfelelő külső nemi szervekké formálják át olyan személyeknél, akik ezt azért kérik, mert nemi identitásuk (mely kifejezés nem összetévesztendő a szexuális orientációval) nem egyezik meg születéskori/genetikai nemükkel. 

Kinek, milyen esetben javasolt?

Az egyik lépés a nemi identitás megerősítése felé vezető úton. A nemi helyreállító műtét általában az utolsó nemváltó műtétek sorában.

A Transzneműek Egészségügyi Világszövetsége (WPATH) olyan nemzetközi irányelveket fogalmazott meg, amelyeket az orvosok közössége elfogad. A nemi helyreállító műtétet legalább egy évi hormonterápia előzze meg, és a páciens már legalább egy éve éljen abban a nemi szerepben, amely igazodik a nemi identitásához. Ezeket a tényeket igazolni lehet egy mentálhigiénés orvosi igazolással, valamint a hormonterápiát biztosító orvos igazolásával.

Az olyan plasztikai sebésznek, aki a nemi megerősítést igénylő műtétekre szakosodott, erősen ajánlott, hogy az ellátás etikai normájaként betartsa ezeket a követelményeket.

Milyen esetben nem ajánlott?

Bármilyen pszichés bizonytalanság esetén nem ajánlott, valamint a szokásosműtéti kontraindikációk esetén sem (fennálló betegségek, rák stb…)

Az esztétikai beavatkozás menete:

Vaginoplasztika (MTF-maletofemale)

Transznemű emberek számára a vaginoplasztika olyan műtéti eljárás, amely a meglévő pénisz- és herezacskószövetet hüvellyé, szeméremajkakká és csiklóvá alakítja át a teljes mértékben működő női külső nemi szervek érdekében.

A rendelkezésre álló szövet mennyiségétől függően három fő technikát alkalmaznak a funkcionalitás és az esztétikai megjelenés egyensúlyának megteremtésére.

Pénisz inverzió: a leggyakoribb technika lényegében kifordítja a péniszt, hogy kialakuljon a hüvely belső fala. A herezacskóból a szeméremajkakat képezik, és a pénisz hegyéből az érzékeny bőr a csiklóvá válik.

Rektoszigmoidvaginoplasztika: Néha a pénisz inverziójával együtt végzik, a bélszövet beültethető a hüvelyfal létrehozására, mivel a nyálkahártya, a bélszövet természetes kenést is biztosít.

Nem pénisz inverzió: Ez a technika perforált herezacskószövetet használ a szeméremajkak és a hüvely kialakításához. A péniszszövet képezi a kisajkakat és a csiklót.

A sikeres MTF vaginoplasztikának esztétikailag vonzó külső nemi szerveket kell biztosítania, meg kell őriznie az érintésérzetet, lehetővé kell tennie a szexuális behatolást és az orgazmust, és lehetővé kell tennie a normális vizeletürítést.

Előnyök:

Az eljárás segíthet testének összehangolásában nemi identitásával és enyhítheti a diszforia érzését - a szorongást, szorongást és depressziót, amelyet akkor érezhet, amikor a teste nem felel meg a valódi nemi identitásának.

Lehetséges kockázatok, mellékhatások:

Ez a műtét magában foglalja az összes főbb műtéti kockázatot, beleértve a fertőzést, a vérzést, a vérrögöket és az érzéstelenítés káros hatásait.

Az MTF vaginoplasztika specifikus kockázatai, amelyek ritkák, a következők:

Fisztula, amely nyílás a hüvely és a végbél között

Szövethalál

A hüvely szűkülete vagy záródása

Érzékenységvesztés az idegkárosodás miatt

A műtét utáni leggyakoribb panaszok a vizeletinkontinencia és az esztétikai eredménnyel való elégedetlenség.

Felépülési idő, utókezelés:

A műtét után három-hat napos kórházi kezelésre van szükség, majd további 7–10 napos otthoni pihenésre. 

A kezdeti duzzanat normális, amit jéggel történő borogatással lehet kezelni.

Az utókezelés fontos eleme a hüvelytágító, ami hasonlít egy vibrátorra. A tágulás kulcsfontosságú a hüvely mélységének és átmérőjének fenntartásában. Ezt az eszközt általában egy évig feltétlenül használni kell. Utóbb a rendszeres szexuális behatolás is elegendő lehet, de előfordul, hogy a tágítót életed végéig használnod kell.

Három hónap után folytathatsz szexuális tevékenységet. Az alkalmazott műtéti technikától függően előfordulhat, hogy hüvely természetes kenést végez, de síkosító használata ajánlott. Lehet, hogy nem vagy képes azonnal orgazmusra, de az érzésnek néhány hónapon belül vissza kell térnie. 

Tartóssága: 

Végleges 

Kategória

Intim terület

Beavatkozás típusa

Műtéti

Érzéstelenítés típusa

Altatás

TAJ kártyával ingyenesen végezhető:

Nem

 

Te már átestél ezen a beavatkozáson? Kérjük, hogy írj róla anonim beszámolót, hogy segítsd közösségünket tapasztalataid megosztásával! Napló írásához kattints ERRE a linkre.

Beavatkozás előtt állsz és a döntés előtt szívesen elolvasnád mások tapasztalatait? Nézd meg a NAPLÓKAT

Orvost keresel? Nálunk megtalálod a megfelelő szakembert!

Dr. Powell Miriam

Fogorvos

Dr. Csuha Lajos

Plasztikai sebész

Dr. Kelemen Ottó

Plasztikai sebész

Dr. Varju Gábor

Bőrgyógyász

Dr. Rafael Zeed

Fogorvos

Dr. Sas Andrea

Bőrgyógyász

Dr. Jánky György

Plasztikai sebész

Dr. Kovács András

Plasztikai sebész

Dr. Pór Ferenc

Plasztikai sebész

Dr. Kassai Enikő

Nőgyógyász