Magyarország összes plasztikai és esztétikai beavatkozása

Kezelések

Böngéssz 220 kezelés-leírás között!

1.lépés:
Válassz egy területet!

Arcfeltöltés Arcfeltöltés

Arcfeltöltés

Ránctalanítás Ránctalanítás

Ránctalanítás

Bőrgyógyászat Bőrgyógyászat

Bőrgyógyászat

Lézeres kezelésekLézeres kezelések

Lézeres kezelések

Rádiófrekvenciás kezelések Rádiófrekvenciás kezelések

Rádiófrekvenciás kezelések

Arcplasztika Arcplasztika

Arcplasztika

Mell Mell

Mell

Testkezelés Testkezelés

Testkezelés

Testplasztika Testplasztika

Testplasztika

Zsírbontás Zsírbontás

Zsírbontás

Intim területIntim terület

Intim terület

HajgyógyászatHajgyógyászat

Hajgyógyászat

Fogászat Fogászat

Fogászat

Kereso Kereso

Kezelés Kereső

Lézeres kezelések típusai

Lézeres kezelések típusai

Az esztétikai lézeres kezelések típusai

Elvesztél a lézeres kezelések széles választékában? Segítünk egy kicsit.

Amikor fontolóra veszed, hogy számodra valamilyen lézeres esztétikai beavatkozás lenne a megfelelő, és elkezdesz keresgélni a témában, úgy érezheted, mintha valami idegen nyelvet olvasnál. Tele vannak a leírások orvosi szakszavakkal, nehéz megérteni, hogy pontosan melyik lézer is lenne számodra megfelelő. Lássuk, melyik kezelés mire is való.

Mi is a lézer?

A lézer szó rövidítés (olyan rövidítés, amely a leírásban az egyes szavak első betűjét használja a kifejezés létrehozásához.) A lézer olyan fényforrás, amely indukált emissziót használ egybefüggő fénysugár létrehozására. Legegyszerűbben kifejezve a lézer egy koncentrált fénysugár.

Ablatív és nonablatív lézerek, mi a különbség? 

Esztétikai (kozmetikai) célokra két alapvető lézertípus létezik: ablatív és nonablatív. 

Az ablatív lézerek elpárologtatják a sérült bőr felső rétegeit, 

A nem ablatív lézerek mélyebben működnek a bőrben anélkül, hogy eltávolítanák vagy más módon károsítanák a felső rétegeket. Emiatt nincs olyan tényleges felépülési idő, mint az ablatív lézereknél.

Hogyan működnek a lézerek?

A lézerek monokromatikusak (a mono azt jelenti, hogy egy, a kromo pedig a színre utal), ami azt jelenti, hogy egy adott lézer csak egy hullámhosszú (vagy színű) fényt bocsát ki. A lézerek a kozmetikai alkalmazások során az úgynevezett "szelektív fototermolízis" elvén működnek. Kielemezve ezt a nagyon divatos szót, ez a következőt jelenti: a fény (fotó) frekvenciáját úgy módosítják, hogy hőt (termo) termeljen a megsemmisíteni kívánt probléma  területén (lizis). Ehhez a fénysugár hullámhosszának szinkronban kell lennie a megcélozandó problémás terület színével, legyen szó barna foltokról, csúnyán vörös kapillárisokról vagy más nemkívánatos bőrbetegségről.

Miért  van olyan sokféle lézer?

A két alapvető típusú lézert tovább bonthatjuk a lézertípusok számos alkategóriájára, és szó szerint több száz variációra és márkanévre, amelyek illeszkednek ezekbe az alosztályokba.

A lézertípusok közötti fő különbségek a hullámhosszhoz kapcsolódnak. Más szavakkal, a különböző lézer hullámhosszak (a fény színei) különböző bőrproblémákat céloznak meg. Ezért különféle lézerekre van szükség a különféle bőrproblémák kezeléséhez.

Ezért a kezelőorvos több különböző lézer kombinációját javasolhatja az összes felmerülő probléma megoldására. E különböző lézertípusok közötti különbségek magyarázata nagyon hosszadalmas, technikai jellegű, és meglehetősen zavaros is lehet, ezért itt elsősorban arról olvashatsz, hogy a különböző lézertípusok milyen típusú kozmetikai problémákat kezelnek a legjobban.

Megfelelő lézertípusok különböző esztétikai célokra

Finom vonalak és ráncok: 

A finom vonalak és ráncok kezelésére a bőr megújításának és a bőr feszesítésére, vagy ezek kombinációjára alkalmazható egy agresszívebb ablatív lézer, például:

  • Frakcionált CO2 lézer gyakran használják a szemölcsök és a anyajegyek eltávolítására is, valamint a bőr levágására lézerrel segített műtétek során is.
  • Erbium lézer 
  • PDL lézer 
  • IPL 


Bőrfeszesítés

 A legtöbb esztétikai lézeres eljárás legalább bizonyos szintű felületes feszesítést biztosít, mert a bőr kontrollált sérülését okozza, ami fokozza a kollagéntermelést. Azonban a legjobb eredménnyel a CO2 lézerek kecsegtetnek . Ezenkívül nagy sikert arattak e téren a nem klasszikus, fényalapú kezelések, például a Titan infravörös eszközök és a Thermage  rádiófrekvenciás rendszerek használatával.


Pigmentált elváltozások: 

A pigmentált elváltozások, például a napfoltok, az öregedési foltok, a melasma és a hiperpigmentáció egyéb formáinak kezelésére a leggyakrabban használt lézerek: 

Rákmegelőző elváltozások: 

Szinte az összes sebész egyetért abban, hogy a rákos elváltozásokat szikével kell eltávolítani a műtét során, a teljes eltávolítás biztosítása érdekében. A rákmegelőző daganatok esetében, például az aktinikus keratózisok eltávolításakor, még mielőtt esélyük lenne rosszindulatúvá válni már rutinszerűen alkalmazzák a lézert, megelőző intézkedésként. Ezen elváltozások eltávolítására általában ablatív lézereket választanak, például:

Érrendszeri elváltozások 

Az érrendszeri elváltozások közé tartoznak az arcon eltört erek, úgynevezett pókerek, a lábakon a visszerek, a hemangioma és bizonyos anyajegyek. Az ilyen típusú szabálytalanságok esetén 

  • az IPL gyakori választás, mivel minimálisan invazív
  • szintén népszerű a PDL lézer 
  • YAG lézer 
  • dióda lézerek.

Tetoválások

A tetválások eltávolítására többféle lézert is alkalmaznak. Mérsékelt siker érhető el például IPL-lel, de a YAG jobb végeredménnyel kecsegtet. 

Szőrtelenítés

A lézeres szőrtelenítés sikere és biztonsága nagymértékben függ a kezelt beteg bőrében és hajában egyaránt található pigmenttől. 

Sötétebb bőrű pácienseknél az Nd: YAG és a dióda lézerek gyakran a lézerek választott, és a könnyebb bőrű betegek számára az IPL hatékonynak bizonyult.

Pattanás és pattanás után maradt hegek

A mélyebb pattanáshegek esetében:

Az aktív pattanások kezelésére a LED technológia elég hatékonynak bizonyult.

Egyéb fényalapú kozmetikai alkalmazások

A esztétikai (kozmetikai) sebészet világában a fényalapú technológia sokféle változatát alkalmazzák. Bár ezeket a módszereket gyakran „lézeres” eljárásoknak nevezik, az alkalmazott eszközök valójában nem valódi lézerek. Ezek a technológiák magukban foglalják az IPL-t, a LED-kezeléseket, a Titan-t és hasonló infravörös energiaalapú technológiákat, valamint a rádiófrekvencián alapuló eljárásokat, például a Thermage -t.

 

Te már átestél ezen a beavatkozáson? Kérjük, hogy írj róla anonim beszámolót, hogy segítsd közösségünket tapasztalataid megosztásával! Napló írásához kattints ERRE a linkre.

Beavatkozás előtt állsz és a döntés előtt szívesen elolvasnád mások tapasztalatait? Nézd meg a NAPLÓKAT




Orvost keresel? Nálunk megtalálod a megfelelő szakembert!

Dr. Powell Miriam

Fogorvos

Dr. Csuha Lajos

Plasztikai sebész

Dr. Kelemen Ottó

Plasztikai sebész

Dr. Varju Gábor

Bőrgyógyász

Dr. Rafael Zeed

Fogorvos

Dr. Sas Andrea

Bőrgyógyász

Dr. Jánky György

Plasztikai sebész

Dr. Kovács András

Plasztikai sebész

Dr. Pór Ferenc

Plasztikai sebész

Dr. Kassai Enikő

Nőgyógyász