Magyarország összes plasztikai és esztétikai beavatkozása

Kezelések

Böngéssz 220 kezelés-leírás között!

1.lépés:
Válassz egy területet!

Arcfeltöltés Arcfeltöltés

Arcfeltöltés

Ránctalanítás Ránctalanítás

Ránctalanítás

Bőrgyógyászat Bőrgyógyászat

Bőrgyógyászat

Lézeres kezelésekLézeres kezelések

Lézeres kezelések

Rádiófrekvenciás kezelések Rádiófrekvenciás kezelések

Rádiófrekvenciás kezelések

Arcplasztika Arcplasztika

Arcplasztika

Mell Mell

Mell

Testkezelés Testkezelés

Testkezelés

Testplasztika Testplasztika

Testplasztika

Zsírbontás Zsírbontás

Zsírbontás

Intim területIntim terület

Intim terület

HajgyógyászatHajgyógyászat

Hajgyógyászat

Fogászat Fogászat

Fogászat

Kereso Kereso

Kezelés Kereső

Hajbeültetés

Hajbeültetés

Hajbeültetés, FUT és FUE, nőknek és férfiaknak

Mi a hajbeültetés (hajátültetés)?

Haj helyreállításnak, hajátültetésnek vagy hajimplantátumnak is nevezik,. A hajbeültetés egy kozmetikai eljárás, amelynek során donorszőröket kell venni a test egy vagy több területéről - leggyakrabban a fejbőr hátuljáról (tarkóról), vagy oldalairól, vagy akár a szakállból, a hátról vagy a mellkasról - és áthelyezni ezeket a befogadó területre, ahol haj meggyérült.

Az egészséges hajhagymákat „oltványként” ültetik át, amelyek mindegyike darabonként egy-négy szőrszálat tartalmaz. Egy 2000 graftos eljárás például körülbelül 4000 egyedi szőrt tartalmazhat.

A hajátültetéseket valaha szinte kizárólag a fejbőrön végezték, és ez még mindig a leggyakoribb eljárás.,azonban a haj helyreállító sebészek szakáll- és szemöldökátültetést is végeznek.

Kinek, milyen esetben javasolt?

A hajhullás ma már minden 3.-4. embert érint. Átlagosan napi 50-100 hajszálunk hullik ki, ami teljesen természetes, azonban a kopaszodó foltok, ritkuló, vékonyodó haj valamilyen problémát jelez. 

Legtöbbször a hajhullás oka genetikai, és nem visszafordítható. Ez a fajta hajhullás androgén alopecia néven ismert. 

A legideálisabb jelöltek a hajbeültetésre legalább a 20-as éveik végén járnak. Amikor a húszas éveid elején jársz, nehéz megállapítani, idővel mennyivel több hajad fog kihullani. Ráadásul „a fiatalabb betegek általában irreális elvárásokkal rendelkeznek.

A beavatkozáshoz elegendő egészséges donorhaj is szükséges. Ha a fejbő elvékonyodik, vagy már jelentős a hajhullás, akkor lehet, hogy nincs elég egészséges donor a sikeres hajátültetési eljáráshoz.

Milyen esetben nem ajánlott?

Ha nincs elegendő átültethető haj, a beavatkozás nem végezhető el.

Az esztétikai beavatkozás menete

A hajbeültetésnek alapvetően két elterjedt módja van. Az egyik az úgynevezett “FUE” (fullicular unit excision), a másik a “FUT” (follicular unit transplantation). Mindkét esetben saját hajat ültetnek át. Idegen haj beültetése immunológiai okokból nem lehetséges. A “FUE” hajbeültetés során a hajtüsző egységeket egy mikrosebészeti körkéssel egyenként veszik ki az adóhelyről. Az adóhely a hajas fejbőr azon része, ahol a haj sűrűbben nő. Ezek a graftok kerülnek beültetésre egyenként a hajhiányos területre. Ez a technika újabb, mint a FUT, és manapság szélesebb körben alkalmazzák. A FUT módszer volt az “eredeti” hajbeültetési módszer. A koncepció lényege, hogy a hajas fejbőrből kimetszenek egy szélesebb csíkot, majd ebből a csíkból nyerik ki a graftokat. A beavatkozáshoz nem borotválják le a hajat, viszont a kimetszett csík helyén marad egy heg, amit a haj eltakar. Azaz közvetlenül a beültetés után sem fog látszani, hogy “valami történt”. Elsősorban azoknak lehet megfelelő ez a technika, akiknek nincs gondjuk a vonalas heggel és magas a hajsűrűségük az adóhelyen. Manapság a FUE van előtérbe helyezve minden helyen. A FUT várható eredménye és lehetséges szövődményei gyakorlatilag ugyanazok, mint a FUE esetében.

Tartsd szem előtt, hogy a FUE esetén a sebész általában leborotválja a donor területet, mielőtt kivonja a szőrszálakat. Van azonban lehetőség arra, hogy úgynevezett „borotválkozás nélküli” FUE-t egy időigényesebb és igényesebb technikát alkalmazzon.

Az eljárás nem hegmentes: apró pöttyök maradnak ott, ahol a szőrszálakat kihúzták. Miután a borotvált hajad visszanő, a foltoknak észrevehetetleneknek kell lenniük, még akkor is, ha rövid a hajad.

A hajátültetési eljárás elvégzése alatt szedálnak, azaz nyugtatót adnak be, de nem altatnak, valamint a fejbőr azon területeit, amelyeket kezelni fognak, helyi érzéstelenítővel zsibbasztják.

Mik az előnyei és hátrányai egy hajbeültetésnek?

Előnyök

  • Ha a hajat rendesen átültetik, az egész életedben tovább nő..
  • Nagyon kevés előkészítés szükséges.
  • A hajbeültetés rendkívül természetesnek tűnhet, ha jól sikerült.
  • A legtöbb betegnek nincs szüksége fájdalomcsillapításra utólag, különösen a FUE (follikuláris egység kivágása) technikáva
  • Magabiztosságot ad

Hátrányok

  • A hajbeültetés nem állítja meg a fejbőr hajhullásának előrehaladását. Előfordulhat, hogy a betegeknek később más eljárásokra van szükségük, ha a megelőző terápiát nem alkalmazzák vagy nem működik jól.
  • Ha ez a műtét rosszul megy, a haj természetellenesnek vagy egyszerűen rossznak tűnhet a rossz tervezés és technika miatt. Ha nem megfelelően hajtják végre, a hajátültetés károsíthatja a környező szőrszálakat.
  • Nem minden átültetett haj marad életben.
  • A hajátültetés típusától függően enyhe hegesedés maradhat.
  • A hajátültetés drága eljárás, amelyet általában nem fedez a biztosítás.

Felépülési idő, utókezelés:

Ez a beavatkozás minimális fájdalommal jár, azonban a frissen beültetett terület egy hétig enyhén rózsaszínes lehet, előfordulhat, hogy hámlik mint egy napégés esetén. Érdemes legalább egy hét szabadságot kivenni, míg a külső megjelenés rendeződik. Általában 2 napig nem ajánlják a haj mosását. 3 nap után lehet visszatérni a “normál kerékvágásba”, de csak 7 nap után javasolt nagyobb fizikai aktivitás, mivel az újonnan beültetett graftok érzékenyek, és a fejbőr fokozott izzadása tönkreteheti az elért eredményt. Körülbelül 10 nap után már úszni is lehet. A végleges eredmény csak 10-12 hónap alatt alakul ki.

Tartóssága:

Két-három héttel a transzplantáció után a beültetett szőrszálak kihullanak. De ne aggódj: visszanőnek.

Körülbelül 6–10 hónappal a műtét után fogod a valódi eredményeket látni, amint az új haj nő. 10–12 hónap alatt kialakul a végeredmény.

 

Az elért eredmény ugyan végleges, de a további kopaszodást nem állítja meg.

Kategória

Hajgyógyászat

Beavatkozás típusa

Nem műtéti

Érzéstelenítés típusa

Helyi érzéstelenítés

TAJ kártyával ingyenesen végezhető:

Nem

 

Te már átestél ezen a beavatkozáson? Kérjük, hogy írj róla anonim beszámolót, hogy segítsd közösségünket tapasztalataid megosztásával! Napló írásához kattints ERRE a linkre.

Beavatkozás előtt állsz és a döntés előtt szívesen elolvasnád mások tapasztalatait? Nézd meg a NAPLÓKAT



 

Orvost keresel? Nálunk megtalálod a megfelelő szakembert!

Dr. Powell Miriam

Fogorvos

Dr. Csuha Lajos

Plasztikai sebész

Dr. Kelemen Ottó

Plasztikai sebész

Dr. Varju Gábor

Bőrgyógyász

Dr. Rafael Zeed

Fogorvos

Dr. Sas Andrea

Bőrgyógyász

Dr. Jánky György

Plasztikai sebész

Dr. Kovács András

Plasztikai sebész

Dr. Pór Ferenc

Plasztikai sebész

Dr. Kassai Enikő

Nőgyógyász